Belka
Piątek, 19 Października 2018   imieniny: Piotra, Michała, Ziemowita
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

Wiadomości
 
 

Informacja o udzielonym dofinansowaniu przez WFOSiGW...

Data dodania: 2018-10-16
Stowarzyszenie Pszczelarzy Ziemi Lipskiej, ul. Jędrzeja Śniadeckiego 9/35, 27-300 Lipsko  informuje o realizacji projektu pn."Zwiększenie populacji i ochrona pszczół przed chorobami" Zadanie do... więcej »
 
 

Z okazji Dnia Edukacji Narodowej

Data dodania: 2018-10-12
Szanowni Państwo,Dyrekorzy, Nauczyciele, Pedagodzy, Pracownicy Oświaty Z okazji Dnia Edukacji Narodowej, dziękujemy wszystkim Nauczycielom, Pedagogom, Pracownikom Oświaty za trud i pracę jaką w... więcej »
 
 

Ogłoszenie o przetargu na sprzedaż lokalu...

Data dodania: 2018-10-11
Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko ogłasza pierwszy przetarg ustny nieograniczony na sprzedaż samodzielnego, niewyodrębnionego lokalu mieszkalnego nr 20 w budynku Zwoleńska 19A wraz z udziałem w częś... więcej »
 
 

Ogłoszenie o naborze nr 01/2018 Stowarzyszenia...

Data dodania: 2018-10-10
Stowarzyszenie Lokalna Grupa Działania „Krzemienny Krąg” działająca na terenie gmin: Bałtów, Bodzechów, Chotcza, Ćmielów, Kunów, Lipsko, Rzeczniów, Sienn... więcej »
 
 

Zapytanie ofertowe na rozbudowę systemu monitoringu...

Data dodania: 2018-10-10
Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko zaprasza do złożenia oferty na usługę polegającą na zakupie i montażu systemu monitoringu wizyjnego w mieście Lipsko. Termin składania ofert: 17.10.20... więcej »
 
 

Miasto i Gmina Lipsko kończy pracę nad zmianami...

Data dodania: 2018-10-09
Władze Miasta i Gmina Lipsko w latach 2017- 2018 przystąpiły do zmiany obowiązujących na terenie miasta miejscowych planów zagospodarowania przestrzennego celem dostosowania przeznaczenia teren&oacu... więcej »
 
 

Informacja o utrudnieniach w ruchu w związku z...

Data dodania: 2018-10-01
Urząd Miasta i Gminy Lipsko informuje, że od dnia 02 października 2018 r. (wtorek) nastąpią duże utrudnienia i ograniczenia w ruchu w centrum miasta Lipska w związku z prowadzonymi robotami remon... więcej »
 
 

Zapytanie ofertowe na dostawę systemu...

Data dodania: 2018-10-01
Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko zaprasza do złożenia ofert w postępowaniu poniżej 30 000,00 euro na zakup, dostawę i wdrożenie systemu informatycznego umożliwiającego kompleksowe zarząd... więcej »
 
 

Zaproszenie na spotkanie w ramach programu "Czyste...

Data dodania: 2018-09-24
Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko zaprasza mieszkańców na zebranie informacyjno - szkoleniowe w ramach Krajowego Programu Priorytetowego  CZYSTE POWIETRZE.Spotkanie odbędzie się w piątek 28 wrześ... więcej »
 
 

Rozpoczęto nabór wniosków w...

Data dodania: 2018-09-19
Burmistrz Miasta i Gminy Lipsko informuje, że od dnia 19.09.2018 r. osoby fizyczne w tym mieszkańcy naszej gminy mają możliwość ubiegania się o dofinansowanie inwestycji termomodernizacyjnych w r... więcej »
 


Strona: 1 2 3 4 5 6 7 8 9 10 z 151
loading...
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lipski

  Powiat lipski – należący do województwa mazowieckiego powiat, ze stolicą w Lipsku. Należą do niego gminy Lipsko, Chotcza, Ciepielów, Rzeczniów, Sienno, Solec nad Wisłą oraz wspomniane wcześniej miasto Lipsko.

  Znaczna część powiatu znajduje się Równinie Radomskiej, mniejsza na Przedgórzu Iłżeckim, a przy wschodniej granicy możemy znaleźć Małopolski Przełom Wisły.

  Powiat ma przede wszystkim charakter rolniczy, ale możemy uświadczyć wiele atrakcji przyrodniczych, jak np. rezerwaty czy 27 pomników przyrody. Region jest również zachwalany przez wędkarzy, ponieważ posiada 4 rzeki - Iłżanka, Krępianka, Wisła i Kamienna. Turyści chętnie zwiedzają ruiny zamku średniowiecznego z XIII - XIV wieku w Solcu.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola