Belka
Wtorek, 22 Stycznia 2019   imieniny: Anastazy, Wincenty, Wiktor
Rejestracja Witaj: Gościu, Zaloguj się
 
Belka
 

GRENKE: leasing to wybór, który każdemu gwarantuje rozwój!

Data publikacji: 2017-11-16, Data modyfikacji: 2017-11-16
A A AWydrukDrukuj  
 
GRENKE: leasing to wybór, który każdemu gwarantuje rozwój!

Mikro i małe firmy w Polsce coraz częściej stawiają na leasing. Pokazuje to niedawno opublikowany raport Polskiego Związku Leasingu, a potwierdzają wyniki finansowe GRENKE – międzynarodowego koncernu specjalizującego się w leasingu sprzętu IT i nowoczesnych technologii.

Tendencja wzrostowa widoczna po II kwartale br. nie słabnie i nadal możemy obserwować wyraźny trend na leasingowanie nie tylko samochodów, ale również sprzętu IT, oprogramowania i urządzeń biurowych. Od stycznia do końca września 2017 r. firmy leasingowe sfinansowały inwestycje polskich firm o wartości niemal 50 mld zł. Jak potwierdzają dane finansowe Związku Polskiego Leasingu opublikowane po III kwartale, tę formę finansowania wybierają przede wszystkim przedstawicie mikro i małych firm o rocznych obrotach do 20 mln zł. Stanowią one aż 71% wszystkich leasingobiorców. Przyczyna takiego stanu ma uzasadnienie ekonomiczne - to właśnie dla mikro i małych firm leasing jest najłatwiej dostępną i najkorzystniejszą szansą na nowe inwestycje i poprawę konkurencyjności.

Korzyści ze wzrostu popularności leasingu są więc podwójne. Po pierwsze - korzystają przedsiębiorstwa, które dzięki zewnętrznym źródłom finansowania mogą dynamicznie się rozwijać. Ich właściciele doceniają przede wszystkim niskie koszty, korzystne rozwiązania podatkowe, zachowanie płynności finansowej i elastyczność warunków. Po drugie – korzystają firmy leasingowe takie jak GRENKE. Po III kwartale tego roku Grupa GRENKE zanotowała wzrost zysku aż o 19.9%, co daje kwotę zysku na poziomie 91 milionów, w porównaniu do 75,9 milionów Euro w roku ubiegłym.

"Jesteśmy bardzo zadowoleni z wyników naszej działalności w ciągu pierwszych dziewięciu miesięcy tego roku - podsumowuje Wolfgang Grenke, prezes Zarządu i założyciel GRENKE AG. - Kontynuujemy trend i wszystko wskazuje na to, że po raz kolejny zamkniemy rok ze wzrostem zysku netto na poziomie prawie 20%. Taka sytuacja daje nam pewność, że osiągniemy cele finansowe założone dla bieżącego roku finansowego”.

Warto podkreślić, że tak dobre wyniki udało się osiągnąć mimo znacznych kosztów związanych z inwestycjami w personel. W ciągu ostatniego roku zatrudnienie w koncernie GRENKE wzrosło z 1011 do 1202 osób. Firma zwiększyła również zasięg działania. Po nowych oddziałach otworzonych w Danii, Holandii, Abu Dhabi i we Włoszech, czyli w krajach, w których GRENKE było już wcześniej obecne, przyszła kolej na zupełnie nowy rynek - Australię.

„Wzrosty jakie osiągnęła grupa po trzech kwartałach należy ocenić bardzo pozytywnie. Zarówno wzrost wartości sprzętu oddanego w leasingu, rozwój biznesu faktoringowego jak i wzrost zysku grupy po 3 kwartałach są większe niż te same wskaźniki odnotowane po 6 miesiącach. - komentuje Maciej Kaczmarek, członek Zarządu GRENKE w Polsce.- Mnie szczególnie cieszy fakt, że również na rynku lokalnym obserwujemy wzrost zainteresowania leasingiem IT. Po dziewięciu miesiącach ten segment rynku urósł bardziej niż cały rynek leasingu, co pozwala nam optymistycznie patrzeć w przyszłość.”

Grenkeleasing, Źródło artykułu: infowire.pl, Autor zdjęć: Grenkeleasing
 
Komentarze
Brak komentarzy, Twój może być pierwszy!
Autor:
Kod z obrazka:
Puste pole z komentarzem
Puste pole z podpisem
Wyszukaj
 
Kreska
Kreska
Dodaj artykuł
Najnowsze komentarze
 
  Kreska
   
  Polecane

  DOSTAWCY-INTERNETU-W-POLSCE-NAJLEPSZY-INTERNET

   
  Brak sond
   
  Newsletter
  Bądź na bieżąco z nadchodzącymi imprezami. Zapisz się na bezpłatny newsletter.
   
   
  lipski

  Powiat lipski – należący do województwa mazowieckiego powiat, ze stolicą w Lipsku. Należą do niego gminy Lipsko, Chotcza, Ciepielów, Rzeczniów, Sienno, Solec nad Wisłą oraz wspomniane wcześniej miasto Lipsko.

  Znaczna część powiatu znajduje się Równinie Radomskiej, mniejsza na Przedgórzu Iłżeckim, a przy wschodniej granicy możemy znaleźć Małopolski Przełom Wisły.

  Powiat ma przede wszystkim charakter rolniczy, ale możemy uświadczyć wiele atrakcji przyrodniczych, jak np. rezerwaty czy 27 pomników przyrody. Region jest również zachwalany przez wędkarzy, ponieważ posiada 4 rzeki - Iłżanka, Krępianka, Wisła i Kamienna. Turyści chętnie zwiedzają ruiny zamku średniowiecznego z XIII - XIV wieku w Solcu.

   

  Zgłoś uwagi - uzupełnij wszystkie pola